ראש הנקרה...

ראש הנקרה היא שמורת טבע ייחודית, הנמצאת בקצהו הצפוני של חוף הים התיכון של ישראל, ומצטיינת במצוק תלול היורד לתוך הים התיכון ובחוף הים המפורץ שלו. כמו כן, ראש הנקרה מהווה נקודת תצפית מהיפות בקיימות בארצינו.
השם ראש הנקרה שאוב מהשם ראס א-נאקורה בשפה הערבית.
חויית הביקור כוללת:
 • ירידה ברכבל אל הנקרות
 • מיצג אור קולי
ראש הנקרה הינו מסלול אישי, משפחתי כמו כן ניתן לשלב במקום ימיי כיף, הפקות ואירועים ושונים.
 

 

 

רמת הגולן

רמת הגולן
אזור בצפון-מזרח ארץ ישראל
השם 'גולן' מופיע לראשונה בכתובים בספר דברים, שם זהו שמהּ של עיר בתחום שבט המנשה באזור הבשן: "וְאֶת גּוֹלָן בַּבָּשָׁן לַמְנַשִּׁי" (ד' מג ).
הביקור ברמת הגולן כולל חוויה המשלבת בתוכה:
 • תצפיות-מזרחה לעמק קונטרה שבסוריה ומערבה לכינרת
 • קצרין- מועצה מקומית הממוקמת במרכזה של רמת הגולן עוד מימיי תקופת התלמוד. הביקור בקצרין כולל :
 •             ביקור בבית הכנסת העתיק, יקבי רמת הגולן
 • טיולי ג'יפים
 • מפעל שוקולד דה קרינה קיבוץ עין זיוון.
 • קטיף דובדבנים, פטל, תפוחים (בעונה)
 • אטרקציות שטח
הביקור בגולן יכלול : מפגש מרתק וחוויות אישיות ,סיפורים מחבר קיבוץ מרום גולן כבוקר, משורר, צלם וחוקר טבע.


 
 

עמק יזרעאל

עמק יזרעאלהוא עמק גדול בצפון ארץ ישראל, התחום בין הרי הגליל התחתון, הרי השומרון ורכס הכרמל, והוא נמשך ממישור החוף ועד לבקעת הירדן. עמק יזרעאל הוא הגדול בשברי המשנה של השבר הסורי אפריקני. בערבית מכונה העמק "עמק בן עאמר" עמק יזרעאל היה חבל ארץ חשוב ברוב התקופות הודות לדרך הנוחה שהוא מאפשר בין מישור החוף לבקעת הירדן, דרך זו הייתה המשכה של "דרך הים" למן המאה ה-15 לפני הספירה. בתקופת התנ"ך נתחמה הדרך על ידי הערים מגידו ויזרעאל ובעמק התרחש סיפורה של דבורה הנביאה וסיסרא‏.בתקופת שבטי ישראל התחלק העמק בין נחלותיהם של שבט יששכרשבט זבולוןשבט נפתלי ושבט אשר, בתקופת מלכי ישראל היה העמק מחוז חשוב ואחאב אף הקים בו את ארמון החורף שלו. ההתיישבות המחודשת בעמק החלה באמצע המאה ה-19, כאשר בעמק התיישבו גרמנים טמפלרים. בתחילת המאה ה-20 החלו מוסדות  ציוניים לרכוש אדמות בעמק מן הערבים. עמק יזרעאל נתחם על ידי הגליל התחתון בצפוןהר תבורגבעת המורה ועמק בית שאן במזרח, הרי השומרון בדרום ורמות מנשה ורכס הכרמל במערב. הבקעה המרכזית של עמק יזרעאל מתחלקת לשני אזורים עיקריים, המופרדים על ידי קו פרשת המים הארציבקעת מגידו ועמק חרוד.בקעת כסולות מהווה שלוחה של העמק מצפון-מזרח, ועמק זבולון ממשיך אותו לצפון-מערב. מדרום משתרע השומרון, שגבולו הוא הר הגלבוע.
המסלולים מגוונים ומרתקים באזור:
מסלולי מים,אתרים היסטורים,מוזאונים וסיפורים מפי תושבי המקום מעצימים את חווית הביקור בעמק היפיפה.
לדוגמא:נחל השופט,בית שערים-אלכסנדר זייד,משק ז"ק ,ביקור במערת הפלמח שירה וקומזיץ.
 

עכו

חיפה

הכרמל

הַכַּרְמֶל הוא שלוחת הרים צפונית-מערבית של השומרון המשתרעת עד למפרץ חיפה ומתנשאת לגובה מרבי של 546 מטר מעל פני הים כ. שלושה אזורים לכרמל רכס אמיר – רכס הרים  בדרום מזרח הכרמלרמות מנשה במרכז ו"רכס הכרמל" בצפון-מערב – משולש הנתחם על ידי עמק יזרעאל ממזרח ומצפוןעמק זבולון מצפוןמישור חוף הכרמל במערב ורמות מנשה בדרום.
יש המשערים כי מקור השם הוא מהצירוף "כרם־אל" - כרמו של האל, מכיוון שהיה עשיר בכרמים ועצי פרי.
הכרמל בולט על רקע שאר נופי ארץ ישראל משום שהוא מוריק כל השנה ואילו שאר הארץ מדברית, או מוריקה רק בעונה הגשומה.
העימות בין אליהו הנביא לנביאי הבעל התרחש במוחרקה,קרן כרמל .
על הרקע הזה נתפש הכרמל בתרבות העברית כסמל לפיריון:
"וַיֹּאמַר: ה' מִצִּיּוֹן יִשְׁאָג, וּמִירוּשָׁלִַם יִתֵּן קוֹלוֹ; וְאָבְלוּ נְאוֹת הָרֹעִים, וְיָבֵשׁ רֹאשׁ הַכַּרְמֶל" (ספר עמוס, פרק א', פסוק ב')
הכרמל מוזכר עוד פעמים רבות בתנ"ך כסמל לעושר ויופי -
"וָאָבִיא אֶתְכֶם אֶל-אֶרֶץ הַכַּרְמֶל, לֶאֱכֹל פִּרְיָהּ וְטוּבָהּ" (ספר ירמיהו, פרק ב', פסוק ז') כינוי למקום פורה, עתיר כרמים ועצי פרי
"רֹאשֵׁךְ עָלַיִךְ כַּכַּרְמֶל" (
מגילת שיר השירים, פרק ז', פסוק ו') שם נרדף ליופי ולנוי
"וּכְבוֹד יַעְרוֹ וְכַרְמִלּוֹ" (
ספר ישעיהו, פרק י', פסוק י"ח)
"הֲדַר הַכַּרְמֶל וְהַשָּׁרוֹן" (
ספר ישעיהו, פרק ל"ה, פסוק ב'')
המשורר 
יורם טהרלב ,   שגדל ובגר בקיבוץ יגור  שלמרגלות הכרמל חיבר את
 השיר ":ההר הירוק תמיד"

"ההר הירוק כל ימות השנה
אני עוד חולם ושואל
,לנשום רוחותיך כבראשונה
.לשכב בצלך, כרמל" כלומר כאן מוזכרת נצחיות היער על הכרמל כניגוד לכך שימיו של אדם חולפים.
 
חֵיפָה העיר השלישית בגודלה בישראל.
חיפה היא מרכז תחבורתי תעשייתי ותרבותי חשוב ואחד ממרכזי הסחר הימי של ישראל
הביקור בחיפה כולל :מקדש הבאיים תצפיות- טיילת לואי וסטאלה מריסמערת אליהו הנביאשכונת הטמפלרים-שמשלב בתוכו סיפורים וחוויות אישיות.ביקור במוזיאונים.
 • עכו - "עכא" היא עיר במחוז הצפון בישראל, הגובלת מדרום בחופיו הצפוניים של מפרץ עכו וממערב בים התיכון. עכו היא אחת מערי הנמל העתיקות בעולם, ודברי ימיה המתועדים מתחילים בתקופת הברונזה הקדומה. במשך שנים רבות הייתה עיר מפתח לכיבוש ארץ שראל שכן מיקומה על רצועת החוף הרחבה אפשר גישה נוחה דרך הגליל אל פנים הארץ. היא ידעה עליות ומורדות ועברה מיד ליד פעמים רבות. עכו הגיעה לשיאה כאשר שימשה כבירת ממלכת ירושלים במאה ה-13 וכבירתו של אחמד אל-ג'זאר בסוף המאה ה-18. מאז המאה ה-19 פחתה חשיבותה של העיר, ביחס לחיפה שהייתה לעיר הנמל הראשית של צפון הארץ. בהתאם לכך הייתה התפתחותה כעיר איטית בהשוואה לזו של חיפה. בשנת 2001 הוכרזה עכו העתיקה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו שבע שנים לאחר מכן, בשנת 2008,  הוכרזו המקומות הבהאים הקדושים בחיפה ובגליל המערבי כאתר מורשת עולמית נוסף, וחלק מהם ובכלל זה המקום הקדוש ביותר לדת הבהאית אל-באהג'ה, שוכנים בעכו ובסביבותיה. העיר היא האתר היחיד בישראל המופיע בשתי הכרזות שונות ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו.

צפת

צפת היא עיר במחוז הצפון הנחשבת לבירת הגליל העליון. צפת שוכנת באזור הררי בחלקו המזרחי של הגליל. העיר ממוקמת על פסגות ההרים צפת וכנען וצופה אל ימת הכנרת ואל רכס הרי מירון.
השם "צְפַת" מוזכר במקרא רק בהקשר של כיבוש עיר של שבט יהודה: "וַיֵּלֶךְ יְהוּדָה, אֶת-שִׁמְעוֹן אָחִיו, וַיַּכּוּ, אֶת-הַכְּנַעֲנִי יוֹשֵׁב צְפַת; וַיַּחֲרִימוּ אוֹתָהּ, וַיִּקְרָא אֶת-שֵׁם-הָעִיר חָרְמָה". צפת זו היא בנחלת שבט יהודה בדרום הארץ ולא בצפונה(שופטים א' י"ז
הביקור בצפת כולל בתוכו:
 • בתי הכנסת העתיקים- האר"י הקדוש ובית הכנסת אבואהב.
 • קריית האמנים השוכנת בעיר העתיקה
 • ביקור במפעלי הגבינות
 • יקבי יין
 • מפעל לייצור נרות
 • סיור בסמטאות צפת העתיקה
 • קברי צדיקים
צפת מהווה את אחת מארבע ערי הקודש המקודשות ליהדות וככזו היא משמשת מרכז דתי חשוב ומוקד עלייה לרגל עבור מאמינים. הביקור בצפת הינו רוחני ומרגש.
 
טלפון:  054-2276210 (+972) |   E-mail -  dkanias@gmail.com    
FacebookGoogle+Twitter