שכונת עין כרם הציורית
ישנם מבחר סיורים בנושאים שונים בשכונת עין כרם ,ביקור בכנסיות ,במנזר האחיות ציון ,,.הכפר לאחר 1948 סיפורי אהבה ואוצרות נשכחים .סיורים קולינריים,וסיורי אמנים .
אני באופן אישי אוהבת לשלב ביין האפשריות ויחד עם סיפור הכפר לפגוש גם אמנית וגם טעימה וכמובן תצפיות אל הנוף המרהיב סובב עין כרם.
נק מפגש במעיין מרים בלב השכונה מכאן נתחיל את הטיול סובב הכפר הציורי והמרתק ביופיו,נחלוף על פני ההיסטוריה ונכיר את הקסם מבפנים ניתן לשלב בסיורים ,סדנאות וארועים בבתי הכפר היחודיים,תיירות ,תרבות,פולקלור ואקולוגיה בהתאמה אישית.

עין כרם סיורים קולינריים- נבקר בבתים אצל התימנייה/כורדיה/מרוקאית/בוכרית לטעימות  ומפגש פולקלור.
עין כרם במסלול האמנים-נפגש במעיין מרים ונספר את סיפור הכפר נטייל ביין הסמטאות ,נחלוף על פני הכנסיות ונספר על חשיבות הכפר לנצרות ,על הכניסה של העולים החדשים אל הכפר, נבקר בביתה של ג,קלין אמנית ציירת ונשמע את המסע לארץ ישראל והגעתה אל הכפר ,נמשיך להלך ביין נפלאות הכפר ונפגוש אמנית נוספת יוצרת מלאת שפע ודימיון ,נסיים את הסיור במרפסת ביתית עם כיבוד קל .(מאפה/עוגיות ,שתייה קלה .תה/קפה חליטת צמחים /תה נענע)
הטיול בעין כרם הציורית הוא בלתי נשכח וטומן בחובו סיפורים מרתקים מעניינים ועסייסים.

קיסריה

 
"הוא בחר לו על שפת הים עיר אובדת, ושמה מגדל סטרטון. כי הייתה יפת נוף וראויה להתכבד".
כך מתאר יוסף בן מתתיהו בספרו "תולדות מלחמת היהודים" את קיסריה, העיר המפוארת שבנה הורדוס 
גן לאומי עתיקות קיסריה מציג רצף תרבויות של 2,500 שנות היסטוריה, ולכן הוא אתר בעל חשיבות לאומית ובין-לאומית. האתר משמר ערכי טבע, נוף ומורשת ומטפח אותם גם בעבור הדורות הבאים. 
היא
 עיר נמל שהוקמה בשנים 13-25 של לפנה"ס. היא שימשה כבירת ארץ ישראל בתקופה הרומית, ונקראה על שם אוגוסטוס קיסר. כיום העיר העתיקה היא גן לאומי ולידה הוקמה קיסריההמודרנית. ראשיתה של העיר קיסריה בשלהי התקופה הפרסית, במעגן פיניקי קטן סמוך לתחנה ימית של צידונים. המקום נקרא "מגדל שרשון" או "סטראטון" .
הביקור בקיסריה הוא מרשים במיוחד נבקר בנמל,המקדש,ארמון הורדוס,התאטרון,נהלך בין הממצאים מהתק הרומית : בתי המרחץ ואמת המים (מערכת אספקת המים אל קיסריה).
בגן לאומי קיסריה ניתן להתרשם בעיקר: מארמון השונית, מיצג "חוויית קיסריה",גן ממצאים ארכיאולוגיים,היפודרום, פרסקאות משוחזרים ומבנה שירותים עתיק, בית מרחץ, טיילת הים.

ירושלים 

תל אביב - יפו

שרונה

רמלה

רמלה -העיר רמלה עוד מימי קדם שימשה כעיר מרכזית ודרך ראשית חשובה בתקופות שונות,דרכה עברו שליטים ,סוחרים אנשי רוח ודת...נספר את סיפורה של רמלה ,תולדותיה וחשיבותה במהלך ההיסטוריה ...
נפגש במוזאון רמלה ונספר את סיפור אוסף מטבעות הזהב,משם נמשיך לביקור במסגד הגדול במקור נבנה כבזיליקה הצלבנית הגדולה בישראל.שוק רמלה –סיור טעימות בשוק הססגוני
ניתן לשלב בסיור אתרים :הכנסייה היוונית בעיר העתיקה והכנסייה הפרנציסקנית בה הציור המקורי של צייר הרנסנס טיציאן .מפגש עם אמן רמלאי יחודי בסטודיו שבביתו בעיר העתיקה נשמע את סיפור חייו ונתרשם מהעבודות המדהימות שהוא יוצר.המגדל הלבן-טיפוס על מגדל בן 700 שנים
ביקור בבית הכנסת ונציג הקהילה הקראית בעיר רמלה.
בריכת הקשתות-שייט על גביי סירות מתחת לאדמה.ניתן לשלב מופע מוסיקלי קלאסי.
ארוחת צהרים -הופעת פולקלור ,תערוכות אמנים מתחלפת במוזאון.

עין כרם

      
                     " יְרוּשָׁלַ‍ִם הָרִים סָבִיב לָהּ וַיהוָה סָבִיב לְעַמּוֹ "(תהילים קבה ,ב)
עיר הבירה של מדינת ישראל והעיר הגדולה ביותר בירושלים ,בירושלים שוכנים מוסדות ה
ממשל של ישראלהכנסתבית המשפט העליוןמשכן הנשיא ובית ראש הממשלה. ירושלים שוכנת בהרי יהודה, על קו פרשת המים הארצי של ארץ ישראל המערבית, בין הים התיכון לים המלח. העיר מקודשת ליהדות ,לנצרות ולאסלאם והיוותה מרכז חיי העם היהודי  בימי קדם ומושא געגועיו בזמן שהייתו בגלות. משום מרכזיותה בעולמם של המאמינים, הייתה העיר מוקד למלחמות וסכסוכים הנמשכים עד עצם היום הזה. מאז סוף המאה ה-19 התפתחו סביב העיר העתיקה שכונות העיר החדשה, אשר במאה ה-21, מהוות את רובה המוחלט של העיר. בשנת 1981 הוכרזה העיר העתיקה של ירושלים כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו של האומות המאוחדות.
הביקור אל ראשיתה של ירושלים,באתרים ואטרקציות כמובן בהתאם לזמן העומד לרשותכם ניתן לבנות מסלול בהתאם:
תצפית הר הזיתים/הצופים –תצפית מרהיבה אל מדבר יהודה , יםהמלח והרי מואב
נקיף את חומות עיר העתיקה ושערייה את תחילתו של המסלול ההליכה נתחיל בממילא –המדרחוב  החדש ממילא לרחבת שער יפו ,נספר את סיפור השכונה הראשונה מחוץ לחומות משכנות שאננים,מפעל הבנייה של סולימאן המפואר בתק העותמנית חומת העיר העתיקה ,חשיבותו של שער יפו כשער הכניסה בו נכנסו סוחרים ,עולי רגל וגנרלים .נמשיך דרך הרובע הארמני לשער ציון ,הר ציון,הרובע היהודי:בית כנסת החורבה,הקרדו,הכותל,(ניתן לשלב ביקור באתרי הרובע ומנהרת הכותל)מהכול ניתן להמשיך לסיור ברובע המוסלמי והרובע הנוצרי  או לחזור ישירות דרך השוק הססגוני לשער יפו .
מכאן יהיה אפשר להמשיך בנסיעה לשוק מחנה יהודה לסיור טעימות /ארוחת צהרים
המשך סיור דרך קריית הממשלה,הכנסת-המנורה,המוזאונים,הר הרצל,ויד ושם ועוד...
  • כניסה דרך שער שכם ,אל השוק הססגוני,ביקור במפעל טחינה מקומי,וביקור במלון האוסטרי ,תצפית מרהיבה מזוית שונה על העיר העתיקה הר הזיתים תצפית מגגות העיר העתיקה ונתכבד בשטרודל וקפה ..נמשיך את סיורינו דרך השוק וחניות הרוכלים ברובע המוסלמי אל הרובע הנוצרי בדרך היסורים של יש,הויה דולורוזה לכנסיית הקבר .נמשיך דרך השוק לתצפית גגות וליציאה מהעתיקה דרך שער יפו.
 
  • ביקור בעיר דויד שם הכל התחיל-הסיור בעיר דויד לוקח אותנו את מסע אל הראשית ,לפני כשלושת אלפים שנים נוצר קשר ביין דוד המלך לירושלים עירו –עיר דויד המקום שבו הכל התחיל.הסיור מלווה בתצפית,סירטון,מסלולים מרתקים :אל בריכת השילוח ,הליכה בניקבה,פיר וורן,והליכה דרך העולים ועוד....
תל אביב יפו
הסיורים בתל אביב מגוונים,ניתן לבקר באתרים הרבים בשכונות הראשונות דרך סיפור ראשיתה של תל אביב ובמוזאונים הרבים והמרתקים
העיר נותנת חוייה בלתי רגילה בתחושות של חדש מול ישן ,תרבות ופנאי .
מקומות מומלצים לביקור:
שדרות רוטשילד –מרכז שלום ,הפסיפס ,מבנים לשימור בתים בסגנון הבואוהוס.סיפורי בתים וראשיתה של אחוזת בית.
מוזאון העצמאות /מוזאון תל-אביב לאמנות /מוזאון הפלמח./
שכונת נווה צדק המיוחדת ,שוק הכרמל-נחלת בנימין ...
יפו-טיול בסמטאות יפו העתיקה ,השעון,שוק הפשפשים,הנמל גלריות אמנים ועוד...
 שרונה-המושבה הטמפלרית בתל-אביב
לפניי יותר מ120 שנים התקיימה בשרונה מושבת טמפלרים קטנה ומלאת חיים של חקלאים ,אליה הגיעו תושבי העיר שביקשו לבלות ולסחור בה.
הסיור יתמקד בסיפורי הבתים המשוחזרים ,מרכז המבקרים ,בית הקהילה הישן,בית הבד,המזקקה,בתי הקפה היקב וגן הילדים...
וכמובן בהיסטוריה של המקום כיצד הפך בתחילת המאה ה-20 בשליטה של הצבא הבריטי,הדגל העברי שהונף לראשונה בדצמבר 1947 ,הקרייה המפגש ביין עבר להווה .
נספר את תולדותיו  רבי התהפוכות שלהמקום וחשיבותו כאתר מורשת לאומי.
המתחם כמקום בילוי ופנאי משלב בתוכו סיפור היסטורי מסעיר בתולדות הקמת המדינה.
במתחם מסעדות,בתי קפה,חנויות.
 
  • שרונה /ארוחת צהרים  /ביקור במוזאון הפלמח./מתחם התחנה החדשה בת"א-יפו.
  • מוזאון העצמאות/שדרות רוטשילד/מרכז שלום-הפסיפס של ת"א לתולדותיה/ארוחת צהרים/נווה צדק ומרכז סוזאן דלאל,מתחם הרכבת.
  • יפו העתיקה –השעון/שוק הפשפשים/הגלריות /הנמל /הכנסייה ועוד...ישן מול חדש .
 
טלפון:  054-2276210 (+972) |   E-mail -  dkanias@gmail.com    
FacebookGoogle+Twitter