אילת

העיר הדרומית  ביותר במדינת ישראל והיחידה לחופי ים סוף היא משמשת כעיר נמל תיירותית וממוקמת בערבה. העיר שייכת למחוז דרום. בעבר שכן במקום יישוב בשם "אום אל רשרש, ובעבר הרחוק יותר בשםעציון גבר. ב1949 נכבש המקום במסגרת מלחמת העצמאות ושימש בעיקר כמחנה צבאי. אילת נוסדה כיישוב אזרחי בשנת 1952 והוכרזה כעירבשנת 1959  .
אילת היא עיר בירת הנופש של ישראל-העיר אילת היא עיר קייט ותיירות, ומוקדי המשיכה העיקריים בה הם ים סוף וחופי הרחצה ושונית האלמוגים, הטיילת הסמוכה להם, שמורת האלמוגים, פעילויות ימיות שונות, תנאי אקלים נוחים בעונת החורף ונוף המפגיש בין מדבר והרים. באילת ישנן אטרקציות שונות,בתי מלון מפנקים ,פעיליות .
זה משאיר אותנו מייד להזמין מלון ולחוות את אילת הסוערת והיפה...

ים המלח ומדבר יהודה

יום טיול למקום הנמוך ביותר בעולם
יציאה מירושלים ונסיעה דרך מדבר יהודה –עצירה לתצפית מרהיבה על האזור אל הרי מואב וים המלח , ים המלח המקום הנמוך ביותר בעולם מוזכר לראשונה בספר בראשית  כמקום בו מלחמת ארבעת המלכים את החמישה ומכונה גם "עֵמֶק הַשִׂדִים" (שִׂדִים מלשון שיד או סיד, זפת או חימר, הכתוב מציין גם שבעמק היו "בארות בארות חימר"‏ העמק היה בפינה הדרום מזרחית של האגן ושכנו בו הערים צוער סדום ועמורה בהן התרחש סיפור לוט). הים נזכר פעמים רבות כגבולה הדרומי מזרחי של ארץ ישראל.‏] הים מופיע גם כ"ים הערבה".‏שם נוסף של ים המלח במקרא הוא הים הקדמוני, מלשון "קדם" מזרח מפני שהוא נמצא במזרחה של הארץ.
ים המלח ונופי מדבר יהודה הם שילוב של שלווה ורוגע יחד עם מסלולי טיול אתגריים בטבע,ביקור באתרים מצדה,קומראן,שמורת עין גדי והר סדום יעצימו את חווית הביקור באזור....וכמובן טבילה במימיו של ים המלח העשירים במינרליים.
 
   

נגב

הנגב
אזור הנגב טומן בחובו יופי ופינות חמד ,אנשים תרבויות עתיקות אתרים היסטורים רבים מעיינות ומסלולי שטח מהיפים שיש .
נגב מערבי-טיול לחבל הבשור כולל ביקור במשק צאלה ,טעימות גבינות תוצרת מקומית ,סיפור המשפחה והחיים במקום.,סיור –בשביל הסלט ,מפגש והסבר על גידולי השדה באזור,
גשר החבלים,צאלים ,גבולות ....
ולסיום מומלץ להירגעות וכיף טבילה בנווה מדבר.(מרחצאות מים טרמומינרלים טבעיים ממעמקי האדמה).ניתן לשלב ארוחות,ארוע וכו..
ניתן לשלב ביקור ברהט-סיפור הבדוואים בנגב.
ביקור בלקיה-מפגש עם נשות הכפר ,ביקור במפעל האריגה .
באר שבע –בירת הנגב המתחדשת ...
סיור הכולל ביקור:,מרכז המבקרים ובאר אברהם,אנדרטת הנגב,מתחם התחנה החדש,מוזיאון
המדע,מוזיאון חצרים ,
מצפה רמון –והסביבה
בדרך למצפה רמון נשלב במסלול ביקור בצריף בן גוריון ,תצפית מרהיבה מאחוזת הקבר אל נחל צין ורמת עבדת (לאוהבי לכת ניתן לשלב מסלולים מהאזור לעין עבדת,נחל חוורים, ועין עקב... )
ארוחת צהרים מומלצת בחאן שיירות -ארוח.אותנטי וטעים ,כמו כן במקום אפשרות ללינה סנפלינג,גמלים,ורכב ספארי.
במצפה רמון –מרכז המבקרים המחודש,תצפית למכתש רמון ,נחל רמון עצירה למנוחה קלה בחניון בארות לתה/קפה בדואי אמיתי. מסעדות מקומיות ובר פתוח כל ערב עם מוסיקה טובה,מרכז מוסיקה עם הופעות מתחלפות.הדסער-....,טיול אל מכתש רמון ,עין סהרונים,פרסת נקרות
 
במצפה רמון נשמע את  הסיפור המרתק של גב סניורה המיצפאית הותיקה ,העבודה במפעל התפירה של הצבא ,בניית מגדל המים והעבודה במחצבות שסגרו  עלייתה ארצה והחיים במצפה רמון.בעבר בהווה ומה יהיה בעתיד?
וכמובן מי שממשיך לכיוון אילת נסיעה דרך המכתש אל כביש הערבה מומלץ ...
במצפה רמון מומלץ-מיץ הרימונים/תפוזים של תומר תוכלו למצוא אותו בכניסה למרכז מבקרים או ליד תחנת הדלק.
 
טלפון:  054-2276210 (+972) |   E-mail -  dkanias@gmail.com    
FacebookGoogle+Twitter